user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 63 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Haute Route

Haute Route
Trvanie: 6 + 3 dni
Náročnosť:

     Haute Route bola prvý krát zdolaná ako pešia túra v roku 1861 členmi Alpského klubu a bola nazvaná High Level Road . Pár rokov na to nastal v Európe rozvoj lyžovania a netrvalo dlho a trasa sa stala významnou skialpinistickou métou s názvom Haute Route. Dnes nájdete na území Francúzska mnoho iných Haute Route, ale len jedna vedie z Chamonix do Zermattu.

     Existuje niekoľko variant a všetky sú zaujímavé. Najobtiažnejšou a najtvrdšou je klasická cesta Classic Haute Route - varianta Zermatt - Sass Fee, ktorá vedie cez 23 ľadovcov a má celkové prevýšenie 10000 výškových metrov, čo je výška vyššia ako Mount Everest /8848m/. Tuto cestu prvý krát absolvovali na lyžiach profesor Roget a Marcel Kurz v roku 1911. Cesta je populárna, pretože vedie jednou z najkrajších horských scenérií, spojuje dve významné alpinistické centrá Chamonix a Zermatt. Vedie od Mt. Blancu k Matterhornu.


Tag:

  

V prípade záujmu o daný program využite kontaktný formulár, alebo nám zašlite email na adresu info@tatraclimb.sk.

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti