Blog

Štrbina pod Ťažkým štítom na lyžiach

Vybrali sme sa s mojim dávnym klientom Marekom po dlhšej dobe opäť spolu pozrieť do hôr. Kedže Marek má rád skialpy a podmienky boli priaznivé bolo si už len potrebné vybrať ten správny cieľ.

Bolívia 2016

Devätnásť rokov snívania a plánovania, jeden ostrý pokus zmarený americkou byrokraciou a nakoniec to konečne vyšlo. Je koniec apríla a spolu s Dankou a Marcelou nasadáme do nočného vlaku do Prahy. Za dva dni po mnohých hodinách presedených v lietadle a na letiskách vystupujeme na najvyššie položenom medzinárodnom letisku v El Alto, satelitnom prívesku hlavného mesta Bolívie La Paz.

Výstup Veverkovým žľabom na Slavkovský štít

Adam, Lukasz a Piotr. Traja sympatickí poliaci ktorých vodíme po Tatrách už dlhé roky. Najprv sme chodievali len v lete a na klasické vysokohorské túry ako Gerlach, Ľadový či Mengusovský štít. Pred dvomi rokmi sa chlapi rozhodli, že posunú svoje pôsobenie v horách na vyšší level.

Lezenie na Malte

Toto leto v Tatrách veľmi lezeniu neprialo. Tých pár dní keď sa dalo liezť sme strávili zväčša sprevádzaním klientov na turistických výstupoch a tak naše zakrpatené ruky bolo potrebné po sezóne zase dostať do formy. Ako vhodný spôsob sa javilo lezenie na skalkách malého ostrova Malta v stredozemnom mori.

Výstup na Mnícha

Pre slovenského horského vodcu je túra z klientom na Mnícha (2068m) veľmi zriedkavou udalosťou. Slovenskí turisti ešte stále neobjavili krásy poľských Tatier. Tento nádherný výstup na ostrú vežu, ktorá sa týči nad plesom Morkie okom sme podnikli s mojimi dlhoročnými klientami Martinom a Kiťou, jeho dcérou.

Sicília 2014

Jarná "lezenica" tento rok pripadla na zaujímavú destináciu. Sicília je povestná svojimi možnosťami športového lezenia a tak sme s Dankou vo dvojici vyrazili preskúmať túto oblasť.

Retro skialp

Každý skialpinista raz nejako začína. V dnešnej dobe to nie je problém. Outdoorové obchody praskajú vo švíkoch, regále sú plné výrobkov renomovaných značiek. Najťažšie je sa rozhodnúť akú vychytávku si vybrať. V časoch mojich začiatkov bola väčšina výstroje od známej firmy "Urob si sám".

Gerlach na lyžiach

Výstup na Gerlachovský štít je pre horského vodcu v Tatrách štandartnou túrou. Počas roka na jeho vrchol vystúpi veľakrát. Dalo by sa povedať, že je to rutina.Tentokrát to ale bolo iné. Keď Peter a Ivana napísali mail vedel som, že ma čaká dobrodružstvo. Ich túžbou bolo, okrem výstupu na najvyšší vrchol Slovenska, zlyžovať z neho dole.

Aconcagua 2014

Aconcagua je výškou 6962 metrov najvyššou horou Južnej Ameriky, južnej pologule a zároveň aj najvyšším vrcholom ktorý nepatrí do skupiny Himalájí. Je jedným z vrcholov populárnej skupiny najvyšších vrcholov siedmich kontinentov - Seven summits. Výstup na jej vrchol nemá žiadne pasáže technického charakteru. Jedna sa prakticky o chodecký terén. Napriek tomu úspešnosť výstupov na túto "kopu šutrov", ako ju niektorí horolezci dehonestujúco nazývajú, sa pohybuje len okolo 30%.

Úsmevne v horách

Hory nám prinášajú mnoho zážitkov. Občas vedia byť aj kruté a nebezpečné. Napriek tomu sa do nich stále vraciame. Okrem rizika nám totiž dávajú silu, radosť a veľa krásnych spomienok. Zažívame v nich chvíle na ktoré sa nikdy nezabúda a ktoré majú dôležité miesto v našich pomyselných albumoch spomienok.

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti